„Dohoda je kompromisem,“ komentoval odborový předák výsledek vyjednávání s tím, že firma hromadně propouštět nebude. „Mzdový dodatek zajistí zachování mzdových tarifů na úrovni loňského roku a zamezí hromadnému propouštění zaměstnanců,“ uvedl rovněž mluvčí OKD Vladislav Sobol.

Původně vedení firmy navrhovalo snížit základní mzdy o 5,5 procenta a zrušit přídavky na dovolenou a Vánoce, což by znamenalo pokles příjmů zaměstnanců o zhruba 16 procent.

„Zaměstnavatel od svého původního návrhu na snížení základních platů ustoupil, my jsme ustoupili v tom, že se pro letošní rok pozastavují bonusy zaměstnancům ve formě poukázek na sport a další služby. Souhlasili jsme také s pozastavením platů na dovolenou s tím, že částečně nebo i zcela by mohly být vyplaceny ke konci roku, pokud firma dosáhne dobrého hospodářského výsledku,“ řekl a dodal, že podle situace pak budou vedení a odbory před koncem roku jednat o platech na Vánoce.

S celosvětovou ekonomickou krizí, jak sdělil Sobol, se chce firma vyrovnat díky dalším úsporám v provozní oblasti, zároveň omezí zakázky pro externí firmy, které pro OKD zajišťují část těžby uhlí. OKD má nyní přibližně 15 tisíc zaměstnanců, další více než 3 tisíce lidí v OKD pracují prostřednictvím dodavatelských firem. Průměrný plat v OKD loni dosáhl 34 499 korun.