„V prvním pololetí loňského roku se skupině Unipetrol dařilo skvěle, druhá polovina roku a především pak 4. čtvrtletí bylo ovlivněno nízkými petrochemickými i rafinérskými maržemi, plánovanou odstávkou,“ uvedla mluvčí společnosti Michaela Lagronová.

Podle ní se loni nejvíce zvýšil objem tržeb v maloobchodním prodeji  pohonných hmot. Oproti roku 2006 byl nárůst o 15 procent na 8,8 miliardy korun.

Unipetrol v loňském roce vykázal i nižší výnosy, které se pohybovaly kolem 88 miliard korun. O rok dříve to bylo o pět miliard více. Propadly se i akcie, které klesly z devíti korun na sedm.

 

Skupina Unipetrol chce letos investovat do svých společností až 5 mld. Kč. V rafinérské oblasti plánuje Unipetrol investovat hlavně do technologické modernizace svých zařízení, v petrochemické oblasti do rozšíření kapacit a v maloobchodním prodeji do modernizace čerpací sítě Benzina.


O Unipetrolu:
Patří do skupiny firem působících v petrochemickém průmyslu. Před třemi lety se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen. Ta je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.