Management Chrysleru uvedl, že situace na trhu se zhoršuje a je potřeba v snižování počtu pracovních míst postupovat agresivněji. Už se ruší všechny přesčasy a počet najatých zaměstnanců se snižuje o třetinu.

Očekává se, že prodeje budou letos významně nižší a tento pokles bude pokračovat i v příštím roce."Musíme se reagovat na zmenšující se trh," sdělil náměstek předsedy Chrysleru Tom LaSorda. "To znamená, že náklady musejí mít adekvátní velikost a adekvátně se musejí využívat i naše továrny." Společnost  také ukončí výrobu čtyř svých modelů. Změní se výrobní program v pěti továrnách v USA a v Kanadě.

Stejně jako další dvě velké americké automobilky General Motors a Ford musí Chrysler reagovat a změnu trendů zákazníků v situaci kdy trh začínají ovládat japonské automobilky Toyota a Nissan.

Osmdesát procent akcií Chrysleru koupila v srpnu od německého Daimleru soukromá investiční společnost Cerberus. Spojení Daimler-Chrysler se příliš neosvědčilo, nedařilo se unifikovat platformu pro modely obou automobilek. Mateřské německé firmě se dařilo mnohem lépe.