"Německé předsednictví G8 nám dává příležitost se dohodnout alespoň na principech nové, závazné mezinárodní dohody, která by vstoupila v platnost, až Kjótský protokol v roce 2012 vyprší," sdělil Blair na fóru. Dodal, že by mělo jít o radikálnější opatření než přineslo Kjóto. Také by mělo konečně zahrnovat všechny velké státy světa. Blair upozornil, že jakákoli dohoda bez závazků, jimiž by se řídily Spojené státy, Čína a Indie, by neměla potřebný účinek.

Podle Blaira by také stálo za to uvažovat o sloučení Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, přičemž by v nové vzniklé organizaci měly významnější vliv rozvojové země.

Blair podporuju rozšíření Rady bezpečnosti

Britský ministerský předseda se také vyslovil pro rozšíření současné Rady bezpečnosti OSN o další stálé členy, jimiž by mohly být Německo, Japonsko, Brazílie, Indie a také africké a muslimské země. Tím by podle jeho názoru mohla být efektivnější. Řekl, že jednou z možností, jak změnit současný systém pěti stálých členů a deseti nestálých, kteří se střídají, by bylo vytvoření jakéhosi "polostálého" statutu bez práva veta.

Blair rovněž vyzval ke změnám pravidel v chodu rozšířené Evropské unie, v níž je nyní 27 členů, ale platí stále systém pro 15 států.