Nejvíce oslabily nejsilnější emise, ČEZ o 1,59 procenta na 945,80 Kč, Erste Bank o 1,24 procenta na 1591 Kč. Podle Jany Božkové z makléřské firmy Cyrrus akciím ČEZ neprospívá vyšetřování opčního programu firmy. Nové ztráty zaznamenal také Philip Morris, který uzavřel na 10 726 Kč s úbytkem 1,17 procenta na 10 726 Kč.

Na pražskou burzu se chystá největší obchodník s ojetými auty ve střední Evropě, společnost AAA Auto, primární nabídku akcií plánuje v polovině roku 2007. Jeho zájem potvrdil mluvčí AAA Vladimír Bystrov. Akcie firmy by se měly obchodovat také na varšavské burze.

Evropské akcie zakončily předvánoční týden mírným sestupem. Britský operátor Vodafone oslabil o dalších 1,4 procenta, když potvrdil informaci, že zamýšlí koupit kontrolní balík cenných papírů čtvrtého největšího indického operátora Hutchison Essar. Odhaduje se, že jej to bude stát více než 13 miliard dolarů.

Investoři také čekali na nové údaje o stavu americké ekonomiky. Index výdajů na osobní spotřebu v listopadu stagnoval poprvé od roku 2002, ale objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v listopadu stouply více, než trh očekával, a to o 1,9 procenta po říjnovém poklesu o 8,2 procenta, uvedlo v pátek ministerstvo obchodu USA.