Hlavní obsah
Předseda ČSSD Jan Hamáček (vpravo) a místopředseda Jiří Zimola po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Foto: Petr Hloušek, Právo

Zimola vyprávěním detailů z jednání se Zemanem naštval Hrad a teď se kaje

Slova místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly, který v neděli v Otázkách Václava Moravce popsal, jak podle něj prezident Miloš Zeman vnímal požadavky ČSSD při vyjednávání o vzniku vlády s hnutím ANO, vzbudila reakci Hradu.

Předseda ČSSD Jan Hamáček (vpravo) a místopředseda Jiří Zimola po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Foto: Petr Hloušek, Právo
Zimola vyprávěním detailů z jednání se Zemanem naštval Hrad a teď se kaje

Spor mezi ANO a sociálními demokraty se točil kolem ovládnutí ministerstva vnitra. Když byl Zimola dotázán, jak se k požadavku ČSSD stavěl prezident, s nímž spolu se šéfem strany Janem Hamáčkem jednal, prohlásil: „Pan prezident povytáhl obočí nad nabídkou hnutí ANO a snad mohu prozradit, že i on coby bývalý sociální demokrat, a já říkám stále duchem sociální demokrat, nám asi nedoporučil, abychom takovou nabídku přijali.“

Byť Zimola v další odpovědi zdůraznil, že se nejednalo o výslovnou podporu a že se podle něj Zeman spíše podivil nabídce hnutí ANO, i to stačilo, aby Hrad prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka oznámil, že prezident „žádné takové nedoporučující stanovisko k nabídce hnutí ANO představitelům ČSSD nesdělil“.

Statutární místopředseda ČSSD následně na Facebooku svá slova označil za neobratné vyjádření a deklaroval připravenost k omluvě.

Prezident Miloš Zeman

Foto: Jan Handrejch, Právo

„Nejspíš jsem se neobratně vyjádřil, a to způsobem, který mohl vzbudit dojem, že pan prezident doporučil ČSSD odmítnout nabídku hnutí ANO. Nic takového však v jednání hlavy státu s vedením ČSSD nezaznělo,“ uvedl na vysvětlenou.

V dnešních OVM jsem mluvil o reakci pana prezidenta na aktuální situaci vladních vyjednávání při naší informativní...

Zveřejnil(a) Jiří Zimola dne 8. duben 2018

„Je mi líto, pokud mohla moje špatná interpretace pana prezidenta poškodit. Jsem připraven se hlavě státu osobně omluvit,“ uzavřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků