Hlavní obsah

Ženu zavřeli do Bohnic za pomluvu na blogu, chce odškodnění

Žena, která na základě rozhodnutí soudu skončila na osm měsíců v psychiatrické léčebně, chce, aby Ústavní soud posoudil verdikt, kvůli němuž se nedobrovolně ocitla v ochranném léčení. Po státu žádá odškodnění.

Ženu zavřeli do Bohnic za pomluvu na blogu, chce odškodnění

Květoslava Šamajová před několika lety na blogu označila jednoho muže, shodou okolností právníka, za spolupracovníka někdejší StB. Ten se proti nařčení rozhodl bránit a podal na blogerku žalobu za pomluvu.

Soud mu dal za pravdu, nicméně upustil od ženina potrestání a namísto něj nařídil Šamajové na základě znaleckého posudku ochrannou léčbu na psychiatrii v pražských Bohnicích, neboť měla trpět bludy a halucinacemi. V léčebně skončila na osm měsíců, než odvolací soud rozhodl v její prospěch.

Žena se v procesu hájila právem na svobodu slova a poukazovala rovněž na to, že kdyby trpěla duševní poruchou, kvůli níž byla hospitalizována, sotva by jí mohl být svěřen do péče nezletilý synovec.

Jak v pondělí upozornil Český rozhlas - Radiožurnál, Šamajová se nehodlá s vyústěním svého případu smířit a obrátila se se stížností na Ústavní soud. Na její stranu se postavil i ombudsman a Liga na ochranu lidských práv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků