Hlavní obsah
Miloslav Mareček v době, kdy držel hladovku, snímek je z roku 1992. Foto: Igor Zehl, Právo

Zemřel proslulý hladovkář Miloslav Mareček

Signatář Charty 77 a známý hladovkář Miloslav Mareček zemřel. Příčina smrti a její přesné datum úmrtí zatím není známá. Jeho matka otevřela jeho rodinný dům, kde osaměle žil, poté, co jí několik měsíců neodpovídal na dopisy.

Miloslav Mareček v době, kdy držel hladovku, snímek je z roku 1992. Foto: Igor Zehl, Právo
Zemřel proslulý hladovkář Miloslav Mareček

"Rodinní příslušní poté, co ho v jeho domku nalezli mrtvého, zavolali policii. Příčina, ani důvod úmrtí nejsou zatím známy, čekáme na výsledky pitvy," řekl Novinkám mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Podle regionálního deníku Naše Slovácko bylo Marečkovo tělo v křesle zřejmě po celou dobu, co o něm matka neměla informace. Její syn se s ní osobně nestýkal, i když žili jen tři domy od sebe. Posílali si dopisy. Mareček trpěl paranoidními představami, bál se, že ho lidé špehují, dům měl utěsněný papíry.

Podle slov jeho matky seděl v křesle, svítila lampička a hrálo rádio.

První hladovku držel Miroslav Mareček ještě před listopadem 1989 na protest proti obvinění z pobuřování. Po revoluci jich následovalo ještě několik, většinou na protest proti postupu justice při vyřizování jeho podnětů. Nejdelší protest trval 90 dní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků