Hlavní obsah
Seismický záznam ze 21. 5. 2018, kde je zachycen i dosud nejsilnější otřes Foto: Geofyzikální ústav Akademie věd ČR

Země na Chebsku se v noci znovu otřásala

Na západě Čech pokračuje seismická aktivita. V úterý večer lidé na Chebsku pociťovali další otřesy. Nejsilnější měly magnitudo 3,4. Oproti záchvěvům, které oblast postihly v noci z pondělí na úterý, tak byly slabší.

Seismický záznam ze 21. 5. 2018, kde je zachycen i dosud nejsilnější otřes Foto: Geofyzikální ústav Akademie věd ČR
Země na Chebsku se v noci znovu otřásala

Nejsilnější otřes přišel opět kolem půlnoci a jeho epicentrum bylo nedaleko Nového Kostela.

Svědci otřesů na webu Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) opět popisují znatelné dunění a chvění. Ve srovnání s pondělním otřesem bylo ale podle nich výrazně slabší. V úterý večer bylo otřesů, které přesáhly magnitudo tři, hned několik.

„Jedná se o zemětřesnou činnost, která je pro tuto oblast charakteristická. Zemětřesné roje sestávají z velkého množství slabších otřesů, které následují rychle po sobě a odehrávají se na malém prostoru. Mohou trvat od několika dní až po několik měsíců, jako tomu bylo například v roce 2000,” vysvětluje na stránkách Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR seismoložka Jana Doubravová.

Pondělní otřes, který byl zatím nejsilnější v současném zemětřesném roji, vyhodnotily automatické systémy jako otřes s magnitudem 4,4. Odborníci pak sílu upřesnili na 3,8 stupně. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků