Hlavní obsah
Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Zemanovo první veto: Napraví chybu Sněmovny, která měla pomoci solárníkům

Prezident Miloš Zeman bude vetovat novelu zákona o odpadech, která kvůli chybě obsahuje úlevu pro provozovatele solárních elektráren. Do textu novely se nedopatřením dostala kritizovaná úprava, která o šest měsíců prodlužuje lhůtu, v níž musí provozovatelé solárních elektráren uzavřít smlouvu o financování likvidace elektroodpadu ze solárních panelů.

Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Zemanovo první veto: Napraví chybu Sněmovny, která měla pomoci solárníkům

"Prezident republiky bude vetovat novelu o odpadech," potvrdila ve středu Novinkám Zemanova mluvčí Hana Burianová.

Poslanci byli s chybou seznámeni na úterním jednání a předsedkyně komory Miroslava Němcová (ODS) avizovala, že ve středu bude známo řešení zapeklité situace.

Možnost prezidentova veta a následné opětovné přijetí zákona ve správné podobě naznačoval již v úterý předseda Senátu Milan Štech (ČSSD).

Sněmovna pošle normu Senátu znovu

Miroslava Němcová po středečním jednání sněmovního organizačního výboru oznámila ČTK, že Sněmovna odešle do Senátu správnou podobu novely. "Organizační výbor se shodl na tom, že ta první varianta, tedy, to, že zašleme znovu platné znění do Senátu se zdvořilou žádostí, aby Senát znovu toto platné znění projednal, je ten správný postup," uvedla Němcová.

Chyba podle všeho vznikla u sněmovní legislativy, která odeslala do horní komory návrh ve znění, který neodpovídal schválené podobě.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků