Hlavní obsah
 

Zemana během dne navštívili Čuba, alžírský velvyslanec i fotbalista Panenka

Nově zvolený prezident Miloš Zeman měl v úterý rušný den. Od rána přijal několik lidí z nejrůznějších oborů. Navštívil ho místopředseda Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miroslav Kala, strůjce slušovického zázraku František Čuba ale také alžírský velvyslanec či bývalý fotbalista Antonín Panenka.

 
Zemana během dne navštívili Čuba, alžírský velvyslanec i fotbalista Panenka

Důvody návštěv byly různé. Zatímco NKÚ hledá nového šéfa, na nějž mimo jiných kandiduje i Kala, návštěva Panenky byla spíše neformální. Zeman bývalému fotbalistovi děkoval za podporu, kterou mu před volbou vyjádřil.

"I politici se občas mají bavit o normálních věcech," řekl po schůzce Zeman.

Panenku proslavila rozhodující penalta ve finále proti Německu, díky které získalo v roce 1976 Československo titul mistrů Evropy. Penalta získala přízvisko „Vršovický dloubák“.

S Čubou Zeman počítá jako se svým poradcem pro zemědělství [celá zpráva], což vyvolalo reakce i mezi politiky. Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) prohlásil, že se Zeman obklopuje temnými lidmi z minulosti, ministr financí Kalousek připomněl, že prezident nemá ohledně zemědělství žádné kompetence, a je to stejné, jakoby poradcem jmenoval kocoura Mikeše.

Zemana odpoledne navštívil i alžírský velvyslanec Bilajd Hádžim. Proč Zeman mluvil právě s ním, ani o čem byla řeč, žádný z nich nesdělil. ČTK připomněla, že Hádžimův předchůdce na ambasádě v Praze v roce 2002 řešil s tehdejším ministrem zahraničí Janem Kavanem výroky premiéra Zemana na adresu Palestinců a předsedy palestinské samosprávy Jásira Arafata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků