Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman v Orlové Foto: Pavel Karban, Právo

Zeman: Zneužili státní svátek k volební kampani

Ze zneužití státního svátku k volební kampani obvinil prezident Miloš Zeman při návštěvě Moravskoslezského kraje organizátory shromáždění, ke kterému došlo 28. října na Staroměstském náměstí v Praze. Zeman to řekl při debatě s obyvateli Orlové na Karvinsku.

Prezident Miloš Zeman v Orlové Foto: Pavel Karban, Právo
Zeman: Zneužili státní svátek k volební kampani

„Na televizní přenos z Pražského hradu se díval 1,180 miliónu osob. Kolik se dívalo na Staroměstském náměstí, to nevím, ani mě to nezajímá,“ prohlásil a dodal, že důvody ke shromáždění na Staroměstském náměstí mohou být dva.

„Probíhalo tam protestní shromáždění kvůli tomu, že strýc ministra kultury nedostal státní vyznamenání. To je jedno z možných vysvětlení. A to druhé, které mi připadá o něco pravděpodobnější, je, že tam začala předvolební kampaň. Nic proti tomu, ale nepokládám za důstojné těchto lidí, aby zneužívali státní svátek ke své volební kampani,“ řekl Zeman.

Na dotaz jednoho z obyvatel Orlové, proč neudělil vyznamenání Jiřímu Bradymu, prezident odpověděl: „Odpověď je velmi prostá. Neudělil jsem státní vyznamenání panu Bradymu ze stejných důvodů, proč mu je neudělil přede mnou ani Václav Havel, ani Václav Klaus.“

Prezident Miloš Zeman v Orlové

Foto: Pavel Karban, Právo

Případnou kandidaturu oznámí v březnu

Na jednu z dalších otázek prezident uvedl, že každý ve svobodné společnosti má právo vyjádřit svůj názor. „Já pouze pohrdám těmi lidmi, kteří se domnívají, že jejich názor má nějakou vyšší hodnotu než názor těch druhých. Že jejich názor je nadřazený. A to je právě to, čemu říkám Pražská kavárna. To jsou lidé, kteří neuznávají jiný názor než ten svůj. Často, ne vždy, to jsou neúspěšní politici, lidé, kteří odešli z politiky s ostudou. Ať už to byl Jan Ruml, lžidoktor Jan Kalvoda a mnozí další. Proč zrovna ti mají být svědomím národa?“ ptal se davu, který mu tleskal.

Když ho jedna z obyvatel Orlové vyzvala, aby opět kandidoval na prezidenta, odpověděl, že to, zda se bude podruhé ucházet o post hlavy státu, oznámí příští rok v březnu, čtyři roky po inauguraci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků