Hlavní obsah
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (vlevo) s Milošem Zemanem na archivním snímku Foto: Petr Hloušek, Právo

Zeman uspořádá další novoroční oběd, pozval Kuberu a Vondráčka

Oběd prezidenta Miloše Zemana s předsedy obou parlamentních komor proběhne na Pražském hradě v úterý 14. ledna. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (vlevo) s Milošem Zemanem na archivním snímku Foto: Petr Hloušek, Právo
Zeman uspořádá další novoroční oběd, pozval Kuberu a Vondráčka

S šéfem Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) a Radkem Vondráčkem (ANO) stojícím v čele Sněmovny se Zeman setkal i loni v polovině ledna. Rok předtím k setkání nedošlo, neboť Zeman měl napjaté vztahy s tehdejším předsedou horní komory Milanem Štěchem (ČSSD).

Silná slova míří z Hradu směrem k Senátu i v poslední době. Zemanovi se nezamlouvá Kuberův záměr navštívit Tchaj-wan. Dokonce uvedl, že pokud předseda Senátu cestu uskuteční, skončí letité přátelství obou mužů, které mimo jiné spojuje náklonnost k nikotinu.

Na adresu horní komory pak Zeman neváhal prohlásit, že „cokoliv vychází od Senátu, je od ďábla”, neboť senátoři ve vládním daňovém balíčku navrhovali, aby se rodičovský příspěvek zvýšil všem rodinám s dětmi do čtyř let.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO)

Foto: Petr Hloušek, Právo

Tradiční setkání naváže na novoroční oběd, k němuž prezident s chotí a dcerou pozval premiéra s manželkou a potomky.

Vedle toho se pracovní kalendář prezidenta rozšíří podle informací Novinek o pravidelné obědy s vicepremiérem, ministrem vnitra a šéfem ČSSD v jedné osobě Janem Hamáčkem. Ve stejných, měsíčních intervalech se s hlavou státu při večeři v Lánech setkává premiér Babiš.

Poprvé Zeman přivítá Hamáčka ve čtvrtek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků