Hlavní obsah
 

Zeman si zranil koleno nárazem do skříně, ne do zdi

Nikoliv o zeď, nýbrž o šatní skříň si prezident Miloš Zeman koncem října poranil koleno. Na pravou míru to uvedl v pondělí v rozhovoru pro Rádio Impuls. Kromě nárazu do zdi se hovořilo také například o shrnutém koberci, za který prý mohl jeho pes.

 
Zeman si zranil koleno nárazem do skříně, ne do zdi

"Nebyl to náraz do zdi, byl to náraz kolenem do šatní skříně," uvedl Zeman. "Tvrdé dřevo bolí poněkud víc, než kdybych se praštil o zeď," doplnil. Na dotaz moderátora Václava Moravce, zda to zkoušel, odpověděl, že to jen odhaduje.

V současnosti se už prezidentovi daří dobře, dva ortopedi v pondělí prohlásili, že se uzdravuje "zázračně rychle".

Zeman uvedl, že už může koleno ohýbat, stále ale chodí jen o francouzských holích a pohybuje se na kolečkovém křesle. Zdůraznil taky, že normálně pracuje, na zámku v Lánech, kde nyní pobývá, přijímá návštěvy každý den. Prezident soudí, že plně se do úřadu plně vrátí začátkem prosince.

Šéf jeho lékařského koncilia, ministr zdravotnictví Martin Holcát už dříve vyloučil, že si Zeman poranil koleno v důsledku požití alkoholu, jak se o tom spekulovalo. Zeman trpí cukrovkou, lékaři mu proto už dříve doporučili dietu.

Dnes Holcát v prohlášení sdělil, že Zeman rehabilituje a posiluje dolní končetiny, má ale stále ortézu. Chůze je již podle šéfa konzilia bezbolestná a Zeman zvládá postupně delší vzdálenosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků