Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman přijal v Lánech náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu. Foto: archiv KPR, ČTK

Zeman přijal náměstka Mlsnu

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal na zámku v Lánech náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu. Informaci o schůzce zveřejnil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Mlsnovo jméno se objevilo v souvislosti s jeho možným nástupem do čela Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kde v prosinci skončí Petr Rafaj.

Prezident Miloš Zeman přijal v Lánech náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu. Foto: archiv KPR, ČTK
Zeman přijal náměstka Mlsnu

Média už dříve uváděla, že by Rafajovým nástupcem mohl být právě Mlsna. Podle Lidových novin ho do čela úřadu prosazuje Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Zeman v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes minulý týden uvedl, že Mlsna je velice vhodným kandidátem.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý po setkání s prezidentem tvrdil, že nový šéf ÚOHS bude vybrán na základě výběrového řízení.

Rafajovo odvolání prezidentovi navrhovala vládní koalice. Šéf ÚOHS v poslední době čelil kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém.

Rafaj trvá na tom, že se nedopustil žádného jednání, kterým by ohrozil nestrannost a nezávislost rozhodování a znevážil svou funkci. V prohlášení zaslaném ČTK Rafaj dále uvedl, že se on a jeho rodina stali terčem vykonstruovaných a nepravdivých obvinění, která byla následně publikována v různých médiích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků