Hlavní obsah
 

Zeman po dovolené opět veřejně úřaduje. V roušce jmenoval nové soudce

Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jmenoval 33 nových soudců. Prezidenta následně čekají další ceremonie. Jmenoval mimo jiné předsedy pražského městského soudu a plzeňského krajského soudu. Pro hlavu státu jde o první veřejné vystoupení po návratu z dovolené.

 
Zeman po dovolené opět veřejně úřaduje. V roušce jmenoval nové soudce

Zeman soudcům pogratuloval a následně se v rámci „mravoličného kázání“ zmínil o případu soudce, který „falšoval“ protokoly z jednání, nicméně o talár kvůli „soudcovské solidaritě“ nepřišel.

Umínil i případ někdejší šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové, která byla v první instanci odsouzena a následně po několika letech osvobozena.

Soudcům popřál mnoho úspěchů a to, aby je v budoucnosti nikdo nechtěl „svléci z taláru“ a to, aby bylo jejich rozhodnutí „v případě přezkumu shledáno oprávněným“.

Ještě před polednem jmenoval Zeman Jaroslavu Pokornou předsedkyní Městského soudu v Praze a Alexandra Krysla předsedou Krajského soudu v Plzni.

Po poledni pak Zeman propůjčil generálskou hodnost zástupci velitele Pozemních sil Armády České republiky Pavlu Lipkovi. Plukovník Lipka bude po dobu svého působení ve strukturách velitelství Mnohonárodní divize NATO Severovýchod v polském Elblagu užívat hodnost brigádního generála.

Nabitý středeční program hlavy státu po dvoutýdenní dovolené vyvrcholil jmenováním Zuzany Kročové rektorkou Univerzity v Brně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků