Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Hloušek, Právo

Zeman plánuje návštěvu Itálie

Prezident Miloš Zeman plánuje, že na podzim podnikne státní návštěvu Itálie. Svůj záměr prezident deklaroval v rámci dopisu, který u příležitosti státního svátku zaslal italskému velvyslanci.

Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Hloušek, Právo
Zeman plánuje návštěvu Itálie

„Pevně věřím, že moje plánovaná podzimní státní návštěva Vaší země přispěje k prohloubení tradičně vynikajících vazeb mezi našimi národy,“ napsal Zeman v dopise adresovaném velvyslanci Francescu Saveriu Nisiovi.

V Itálii, která patří v Evropě mezi země nejvíce zasažené epidemií koronaviru, což prezident neopomněl zmínit, se 1. června slaví Den republiky. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka je návštěva Itálie plánována dlouhodobě.

V prezidentově pracovním programu figuruje v nejbližších dnech ještě středeční přijetí slovenského premiéra Igora Matoviče, který do ČR zamíří na tradiční první zahraniční cestu ve funkci předsedy vlády.

Další cestovatelské plány hlavy státu jsou nejasné. Jisté tak není například to, zda se prezident zúčastní slavnostní vojenské přehlídky k připomínce 75. výročí ukončení druhé světové války v Moskvě, která se původně měla uskutečnit v květnu, ale byla kvůli epidemii koronaviru přesunuta na 24. června.

„Jde o čerstvou věc, kdy je před rozhodnutím nutné zjistit podrobnosti,“ sdělil Novinkám k červnovému termínu přehlídky Ovčáček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků