Hlavní obsah
Miloš Zeman na audiovizuálním záznamu Foto: Novinky

Babiš mluvil se Zemanem. Je to ten starý dobrý pan prezident, řekl

Prezident Miloš Zeman z nemocničního lůžka telefonicky hovořil s premiérem Andrejem Babišem. Řeč byla o demisi vlády. Babiš Zemanovi potvrdil, že nemá zájem o post premiéra, a Zeman uvedl, že co nejdříve jmenuje premiérem Petra Fialu.

Miloš Zeman na audiovizuálním záznamu Foto: Novinky
Babiš mluvil se Zemanem. Je to ten starý dobrý pan prezident, řekl

„Tématem hovoru byla demise vlády. Prezident republiky a premiér se shodli, že se chtějí setkat osobně, považují to vhodnější než telefonát nebo videokonference,” uvedl Ovčáček.

Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1 řekl, že nemá problém se jmenováním Petra Fialy premiérem, protože Andrej Babiš o tento post zájem nemá. To po schůzce potvrdil i Babiš. Dodal, že prezident je na tom mnohem lépe, než když ho viděl naposledy. „Mluví normálně a je to ten starý dobrý pan prezident,” řekl premiér.

Babiš plánuje demisi současně vlády prezidentovi předat písemně po skončení stávající schůze Poslanecké Sněmovny. Ta začíná 8. listopadu.

Babiš si stěžoval na zákaz navšívit Zemana osobně

Zeman se měl s Babišem původně v pátek setkat osobně, Ústřední vojenská nemocnice, kde je prezident hospitalizován, ale kvůli covidové situaci vyhlásila zákaz návštěv, který se týká i oddělení, kde leží hlava státu.

Na to si stěžoval Babiš, který řekl, že s prezidentem mluvil především o tom, proč se s ním nemůže setkat osobně, když má tři dávky očkování. "Byli jsme překvapeni, že mi nebyla umožněna návštěva," uvedl. Připomněl, že například kancléř Vratislav Mynář prezidenta navštívit mohl.

Prezident má v plánu mluvit i s předsedou ODS Petrem Fialou, který sestavuje po volbách novou vládu. Spojí se prostřednictvím videohovoru v sobotu ve 13:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků