Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Zeman k návratu do politiky: Nikdy neříkej nikdy

Bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman se ve středu večer sešel v Praze s platformou strany Za renesanci ČSSD. Navrhl tam volbu předsedy strany všemi sociálními demokraty. Poté v rozhovoru s novináři svůj návrat do čela strany zcela nevyloučil.

Ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Zeman k návratu do politiky: Nikdy neříkej nikdy

"Mojí dvojjedinou ambicí je, aby do soc. dem., která prožívá personální genocidu, přišli moudří lidé, ale současně, a možná ještě více než to, je mou ambicí, aby ze soc. dem. odešli hlupáci. Protože hloupost je největší zločin, který se v politice může stát," prohlásil Zeman před setkáním se svými příznivci.

Nebylo jich mnoho - kromě několika členů místní organizace Praha 2 přišli poslanci Jan Kavan, Karel Šplíchal a Ladislav Svoboda (všichni ČSSD). Nechyběl ani Karel Srp z Jazzové sekce.

Zemanových třináct změn

Podle Kavana se mělo diskutovat o Zemanově návrhu o třinácti změnách stranických stanov, které by podle něj pomohly růstu osobností v ČSSD. Mezi nimi je i přímá volba předsedy.

Pokud se podle Kavana na sjezdu, který se koná v březnu, podaří Zemanovy návrhy prosadit, otevřela by se expremiérovi cesta k návratu.

"Nikdy neříkej nikdy," reagoval na to Zeman a dodal: "V dané situaci skutečně nevidím důvod, proč bych se měl ucházet o vedoucí funkce v sociální demokracii v podmínkách, kdy na těchto vedoucích funkcích jsou lidé, kteří způsobili stejně hluboký úpadek soc. dem., jako mně se podařilo v opačném směru překonat."

Gross není osobnost

Absence osobností se podle Zemana projevuje i na nejvyšších postech strany. "Myslím si a říkám to zcela upřímně, že Stanislav Gross není osobnost. Osobnost vyžaduje životní zkušenosti, skutečné vzdělání, určité znalosti, které Stanislav Gross nemá a dokonce snad nechce mít," řekl Zeman a přidal k tomu, že se Gross obklopuje nevhodnými lidmi.

"Tím dokazuje, že se jen bojí toho, že by ho někdo mohl zastínit," shrnul argumentaci Zeman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků