Hlavní obsah
Ředitel BIS Michal Koudelka Foto: Petr Horník, Právo

Zeman jmenoval generály, Koudelka a Procházka mezi nimi nejsou

Prezident Miloš Zeman jmenoval v neděli do generálských hodností nové generály. Opět odmítl povýšit ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházku.

Ředitel BIS Michal Koudelka Foto: Petr Horník, Právo
Zeman jmenoval generály, Koudelka a Procházka mezi nimi nejsou

Nejvyšší hodnost armádního generála  obdržel náčelník generálního štábu Aleš Opata. Policejní prezident Tomáš Tuhý byl povýšen na generálporučíka. Celkem bylo povýšeno deset mužů z armády, policie a Vojenského zpravodajství.

Brigádními generály se stali Jaroslav Schön, René Nábělek, Petr Lanči a Radek Horáček. Velitel pozemních vojsk Josef Kopecký byl povýšen do hodnosti generálmajora.

Prezident Miloš Zeman (vpravo) jmenoval do nejvyšší vojenské hodnosti armádního generála Aleše Opatu.

Foto: Michaela Říhová, ČTK

Koudelku stejně jako Procházku i přes návrh vlády Zeman nejmenoval generálem již v květnu.

Babiš na Koudelkovo nejmenování reagoval slovy, že tohoto Zemanova kroku lituje. Potvrdil, že mu prezident povýšení šéfa BIS slíbil, když s ním o tom mluvil při příležitosti jmenování Tomáše Petříčka (ČSSD) ministrem zahraničí. „Prezident mi slíbil, že (Koudelka) bude jmenován generálem,“ prohlásil Babiš už před týdnem neděli v ČT.

Že tomu tak nebude, bylo jasné už koncem pracovního týdne. Koudelka ani tentokrát nedostal pozvání na Hrad na ceremoniál jmenování generálů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků