Hlavní obsah

Železný: Mám důkazy o manipulaci

Šéf televize Nova a senátor Vladimír Železný, čelící podezření z poškozování věřitele a z daňových deliktů, požádá Senát o prověření, zda mandátový a imunitní výbor rozhodl řádně jeho případ. Výbor horní komory ho doporučil vydat k trestnímu stíhání. O manipulaci a nekorektnosti vyšetřování má Železný údajně důkazy, které předloží Senátu.

Železný: Mám důkazy o manipulaci

Jak Železný na úterní tiskové konferenci řekl, plénu Senátu předloží jedenáct důkazů, jež podle něj policie při žádosti o jeho vydání zamlčela. Jedná se o zásadní posudek, který si nechala vypracovat samotná policie, řekl televizní magnát.

Policie podle Železného v žádosti neuvedla expertní ocenění jeho majetku, které si vyžádala "až po mnoha měsících" a po naléhání obhajoby. Železného majetek je podle posudku větší než pohledávka věřitele, čímž padá podmínka trestného činu poškozování věřitele, tvrdí senátor.

Stěžoval si také na nedostatek času pro obhajobu. "Celé jednání bylo překotné, jakoby někdo spěchal," řekl .

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Martin Omelka ale ČTK řekl, že jde o názor obviněného. Podle Omelky příslušné ustanovení trestního zákona takovou podmínku neobsahuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků