Hlavní obsah

Zelení v kauze Čunek počkají na rozhodnutí Topolánka

Strana zelených požaduje, aby předseda KDU-ČSL odešel kvůli svým kauzám z vlády. Pokud se tak nestane, hrozí zelení, že z koalice odejdou. To vše tvrdili ve čtvrtek. V pátek slova poněkud zmírnili. Na tahu je prý nyní premiér Mirek Topolánek. O případném setrvání v koalici budou zelení rozhodovat příští sobotu. Do té doby se podle Bursíka může ledacos odehrát.

Zelení v kauze Čunek počkají na rozhodnutí Topolánka

"Část strany se setrváním Čunka ve vládě nesouhlasí, nemáme tento bod na programu, je ale pravděpodobné, že se o tom mluvit bude," řekla ministryně Kuchtová.

Ne všichni zelení jsou ale Čunkovým chováním pobouřeni. "Ne všichni členové Strany zelených, kteří se podílejí na vládní moci, bezvýhradně souhlasí s útoky na prvního místopředsedu vlády a ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka v rozsahu, kterým se tak děje v médiích," sdělil v pátek Čunkův náměstek a člen zelených Petr Pávek.

Na tahu je Topolánek

Topolánek odvolání Čunka odmítal, vše nechával na lidovcích, ti si ale za svým předsedou stojí. Už několikrát ho podpořili, jak v kauze jeho obvinění z korupce, tak v případě jeho výroků na adresu Romů.

Ve středu ale Topolánek řekl, že pokud se o odvolání Čunka nepostarají lidovci, udělá to sám. Čunek ale nevěří, že by ho premiér odvolal. "Jakýkoliv jednostranný krok by vyvolal velké komplikace, ale nevěřím, že by to premiér udělal," řekl Čunek ve čtvrtek Právu.

Podle lidoveckého poslance Jiřího Carbola by Čunkovo odvolání "znamenalo jednostranné vypovězení koaliční smlouvy, protože by to bylo zasahování do suverénního rozhodování KDU-ČSL".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků