Hlavní obsah
Záchrana turistů na Sněžce Foto: Horská služba Krkonoše

Zdolat Sněžku bylo nad síly mladé dvojice, zasahovala horská služba

Drama se šťastným koncem prožila v pátek dvojice mladých lidí. Oblečeni ve zcela nevhodném oděvu zamířili z Pece pod Sněžkou přes Sněžku do Špindlerova Mlýna. Zachránit je museli členové horské služby.

Záchrana turistů na Sněžce Foto: Horská služba Krkonoše
Zdolat Sněžku bylo nad síly mladé dvojice, zasahovala horská služba

Pár set metrů pod vrcholem Sněžky byli oba turisté totiž již tak vyčerpaní, že si raději přivolali na pomoc horské záchranáře.

„Na místo, které je v letošní zimě hůře dostupné technikou, vyrazila na pomoc trojice záchranářů na terénní čtyřkolce a sněžném skútru. Měli u sebe vybavení, které by záchranáři použili v případě, že se naše záchranná technika na místo události nedostane,“ uvedl k okolnostem výjezdu Tomáš Novák, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Dvojice byla nalezena na cestě pod vrcholem Sněžky. „Jejich oblečení a vybavení skutečně neodpovídalo dané lokalitě, plánované trase a ročnímu období. Když jsme jim poskytli tepelný komfort, převezli jsme je na stanici lanové dráhy Sněžka – Růžová hora. Odtud pokračovali lanovkou do Pece pod Sněžkou a následně naším vozem na stanici horské služby v Peci,“ popsal akci Tomáš Novák.

Mladí lidé podcenili sílu hor, na Sněžce je zachraňovala horská služba

Foto: Horská služba Krkonoše

Na hřebenech v sobotu panuje silný vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti i 30 m/s.

„To je počasí, ve kterém hřebenové túry nedoporučujeme, a to ani v kvalitním oblečení a obutí a s náležitou výbavou do hor. Turisté měli skutečně štěstí, protože v dané lokalitě je horší pokrytí mobilním signálem a tak se nám nepodařilo získat dostatečně přesnou polohu z aplikace Záchranka,“ doplnil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše s tím, že při plánování výletů a túr doporučuje navštívit webové stránky Horské služby ČR nebo nejbližší záchranné stanice a informovat se o povětrnostních podmínkách, výstrahách či upozornění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků