Hlavní obsah
 

Žádné štvanici vystavena nejsem, popřela Bohdalová Zemana

Herečka Jiřina Bohdalová ve středu popřela slova prezidentského kandidáta Miloše Zemana, který o ní v rozhovoru pro Rádio Impuls prohlásil, že mu pláče do telefonu, neboť je vystavena štvanici kvůli podpoře, kterou mu nedávno vyjádřila. Bohdalová obvinila média, že si vymýšlejí s cílem ji pošpinit, slova o štvanici nicméně pochází ze Zemanových úst.

 
Žádné štvanici vystavena nejsem, popřela Bohdalová Zemana

"Žádné štvanici vystavena nejsem," řekla Bohdalová. "Občas se někde něco objeví s cílem mě pošpinit. Ale já nechci být ani prezident či ministr. Ve svobodném státě je to mé svobodné rozhodnutí," komentovala svou podporu Zemanovi.

"Přece není možné, že člověk se na jedné straně snaží, aby byl populární, a pak je za to trestaný. Kde to jsme, kam jsme to došli, že si mohou takhle vymýšlet. To bychom museli být u soudu každý měsíc," pokračovala. "Chybí úcta i ohled na věk, za námi zkrátka vidí jen peníze. Čím populárnější umělec, tím větší lež," dodala jedenaosmdesátiletá herečka.

Jiřina Bohdalová

Foto: Dušan Dostál, ČTK

Pláče mi do telefonu, řekl Zeman

Výroky, které Bohdalovou pobouřily, si ovšem média v žádném případě nevymyslela, pronesl je sám Zeman v úterním rozhovoru pro Rádio Impuls.

"Mě především překvapil fanatismus některých přívrženců Karla Schwarzenberga, například v záležitosti Martina Dejdara. Ale on to není jenom Martin Dejdar, mně třeba Jiřinka Bohdalová pláče do telefonu, že podobné štvanici je vystavena i ona," řekl doslova Zeman, což dokazuje i video u tohoto článku.

Stížnost a pláč

Zeman ve středu odpoledne sdělil, že bohužel při hovoru o telefonátu Bohdalové použil výraz "plakala", když si mu Bohdalová stěžovala.

„Jiřina Bohdalová mně volala, aby si postěžovala na titulní stránku bulvárního deníku Blesk, kde bylo napsáno, že mě podporuje za peníze. Já jsem jí na to řekl, že to pokládám za nechutnou štvanici srovnatelnou se štvanicí vůči Martinu Dejdarovi a volal jsem do deníku Blesk, abych proti tomu protestoval. Bylo mi přislíbeno, že se deník Blesk Jiřině Bohdalové omluví. Bohužel jsem při tom použil výraz, že i Jiřina Bohdalová do telefonu plakala a ona teď mému tajemníkovi řekla, že v takových situacích zásadně nepláče, ale posílá lidi někam,“ řekl Zeman ve středu Novinkám.

Zeman komentoval i kauzu herce Martina Dejdara, kterého kvůli podpoře Zemana kritizovali tvůrci seriálu Zdivočelá země režisér Hynek Bočan a spisovatel Jiří Stránský. Ten se pak Dejdarovi, který v seriálu ztvárnil hlavní roli komunisty perzekuovaného válečného letce, omluvil. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků