Hlavní obsah
Miloš Zeman a Jan Blatný v Lánech. Foto: Jiří Ovčáček/Twitter

Zeman ve čtvrtek jmenuje Blatného ministrem

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek jmenuje ministrem zdravotnictví Jana Blatného. Oznámil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček poté, co Blatný navštívil hlavu státu na zámku v Lánech. Nahradit má dosavadního šéfa resortu Romana Prymulu (za ANO), který končí kvůli noční schůzce v uzavřené restauraci.

Miloš Zeman a Jan Blatný v Lánech. Foto: Jiří Ovčáček/Twitter
Zeman ve čtvrtek jmenuje Blatného ministrem

„Prezident republiky Miloš Zeman ve čtvrtek dne 29. října 2020 ve 12.00 hodin jmenuje Jana Blatného do funkce ministra zdravotnictví. Ceremoniálu se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš,“ napsal Ovčáček na Twitteru.

Zemanova schůzka s kandidátem na ministra skončila zhruba po hodině, Blatný před novináře nepředstoupil.

Padesátiletý hematolog a náměstek brněnské fakultní nemocnice Blatný již v pátek navštívil Úřad vlády, pak premiér Andrej Babiš zamířil na jednání o výměně ministra za prezidentem do Lán. Prezident si na kandidáta našel čas až v úterý – podle Babiše kvůli plnému programu.

Náměstek Fakultní nemocnice Brno Jan Blatný na snímku z roku 2014.

Foto: Brno FN, ČTK

Prymula v čele resortu končí poté, co se minulý týden ve středu setkal v restauraci na pražském Vyšehradě s tehdejším prvním místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Stalo se tak v nočních hodinách i přesto, že podle vládního nařízení mají být v tuto dobu restaurace zavřené.

Dosavadního ministra následně v pátek, kdy na setkání upozornil deník Blesk, vyzval k rezignaci premiér Babiš, koaliční ČSSD i opozice. Prymula rezignovat odmítl s tím, že ho může Babiš odvolat. V neděli pak demisi připustil, až bude znám jeho nástupce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků