Hlavní obsah
Premiér Jiří Rusnok Foto: Jan Handrejch, Právo

Za smrtí palestinského diplomata nestojí terorismus, řekl Rusnok

Premiér v demisi Jiří Rusnok uvedl, že nic nenasvědčuje tomu, že by výbuch na palestinské ambasádě měl spojitost se záměrným teroristickým činem. Dodal, že podrobnosti k vyšetřování budou zveřejňovat české orgány a palestinský vyšetřovací tým, který do Prahy dorazí.

Premiér Jiří Rusnok Foto: Jan Handrejch, Právo
Za smrtí palestinského diplomata nestojí terorismus, řekl Rusnok

"Dostali jsme potvrzující informaci, že nejsou žádné indicie, které by nasvědčovaly jakékoli spojitosti s nějakým teroristickým záměrným činem," řekl Rusnok. "Především je to nešťastná, tragická událost, že se to stalo. Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině (zemřelého velvyslance) a palestinské samosprávě," uvedl premiér.

Kabinet podle něj nebude k vyšetřování vydávat žádná stanoviska. "Probíhá řádné vyšetřování příslušných orgánů českých, probíhá také spolupráce s palestinskou stranou, která již pověřené lidi vyslala do Prahy," uvedl.

Po výbuchu v budově budoucí palestinské ambasády v pražském Suchdole zemřel palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál. Explodoval trezor, podrobnosti však nejsou známy. Čeští lékaři provedou ve čtvrtek pitvu diplomata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků