Hlavní obsah
Budova pražského Protonového centra. Foto: Proton Therapy Center

VZP chce dohodu s Protonovým centrem, ročně by tam poslala 150 pacientů

Všeobecná zdravotní pojišťovna chce ukončit spory s pražským Protonovým centrem a nabídla mu smlouvu o léčbě svých pacientů. Zároveň se chce dohodnout na narovnání dosavadních sporů. Ve čtvrtek to oznámil mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Budova pražského Protonového centra. Foto: Proton Therapy Center
VZP chce dohodu s Protonovým centrem, ročně by tam poslala 150 pacientů

Podle smlouvy by VZP posílala pacienty, kterým by lékaři doporučili protonovou léčbu, do pražského centra. Doposud byli někteří směřováni do německého Mnichova. Podle dohody by mohlo do pražského centra zamířit ročně kolem 150 klientů VZP.

„Za ozařování dospělých pacientů by pojišťovna centru platila paušálně 505 907 korun. Za ozařování dětí by výše platby činila 734 567 korun,” dodal Tichý.

Soukromé Protonové centrum, které vzniklo na Bulovce za 4,2 miliardy korun, chce na základě smlouvy o smlouvě budoucí, již podepsal v roce 2006 tehdejší nucený správce VZP, získat kontrakt za miliardu korun ročně na 15 let. VZP dokument zpochybňuje.

Na základě dohody o narovnání by obě strany stáhly žaloby, které na sebe podaly. O návrzích smluv budou obě stany jednat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků