Hlavní obsah
Václav Klaus Foto: Petr Horník, Právo

Vystupme z EU, vyzývá Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus ve své nové knize navrhuje, aby Česko vystoupilo z EU. Podle něj totiž přispívá ke všemu špatnému, co se v české společnosti, politice i ekonomice děje. Zmiňuje přílišné regulace, odnímání suverenity národních vlád, rozmělňování zodpovědnosti nebo ztrátu schopnosti politických stran cokoliv zásadního prosadit.

Václav Klaus Foto: Petr Horník, Právo
Vystupme z EU, vyzývá Klaus

Klaus to uvedl v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). Kniha s názvem Česká republika na rozcestí – Čas rozhodnutí vyjde příští týden.

Klaus přináší radikální návrhy typu výrazného omezení mandatorních výdajů, rušení státních institucí, změny volebního systému, rušení Senátu, privatizace firem typu ČEZ či České televize.

Nadcházející předčasné volby exprezident označuje jako mezivolby. Domnívá se, že pravice v nich tragickým způsobem prohraje. ODS, kterou zakládal, podle něj nemá jakoukoliv naději, aby oslovila voliče. Zároveň dodává, že je s pravicí po "fatální prohře", která ji čeká, připraven spolupracovat. Ta ale musí z výsledků voleb vyvodit nějaký zásadní závěr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků