Hlavní obsah
Vykolejený vlak na pražském hlavním nádraží Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Vykolejení vlaku v centru Prahy způsobila technická závada

Za páteční vykolejení vlaku v centru Prahy mezi vršovickým a hlavním nádražím může technická závada. Inspektoři jako viníka vyloučili lidský faktor. Havarovaná souprava byla z místa nehody odtažena už v pátek večer, oprava poničené trati ale potrvá několik dní, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský.

Vykolejený vlak na pražském hlavním nádraží Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Vykolejení vlaku v centru Prahy způsobila technická závada

Podle webu Českých drah bude provoz omezen až do úterního večera, což se dotkne stovek spojů. Vyšetřování potrvá několik dní.

První vůz vlaku vykolejil na výhybce při výjezdu ze stanice hlavní nádraží. Cestující měl teprve nabrat, proto se havárie obešla bez zranění. Podle Drážní inspekce vznikla na vlaku škoda 430 000 korun a na trati 450 000 korun.

"Technici tvrdí, že je trať velice poničená. Vlak byl sice odtažen už v pátek okolo 21:00, ale samotná oprava trati bude časově náročná. České dráhy uvádí jako předpokládaný konec prací úterý 18:00, ale technici se budou snažit, aby to bylo dříve," dodal Ptačinský.

Momentálně se na trati jezdí po dvou ze čtyř kolejí. Omezení provozu postihne dohromady stovky vlakových spojů, dálkových i regionálních. Některé rychlíky jsou odkloněny, část regionálních spojů byla v daném úseku zrušena. Cestující mohou podle Českých drah využít jako náhradu linky metra B a C, kde jim budou uznány jízdenky drah.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků