Hlavní obsah
Předseda Strany zelených Martin Bursík Foto: Milan Malíček, Právo

Voliči zelených chtějí v čele strany spíš Bursíka

Většina lidí by chtěla v čele Strany zelených její místopředsedkyni Danu Kuchtovou, u voličů této strany má ale mírnou převahu současný šéf zelených Martin Bursík. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Median pro Českou televizi. Bursík a Kuchtová se koncem příštího týdne utkají o předsednickou funkci na sjezdu strany v Teplicích.

Předseda Strany zelených Martin Bursík Foto: Milan Malíček, Právo
Voliči zelených chtějí v čele strany spíš Bursíka

Vítězství Kuchtové by mělo pozitivní vliv podle 56 procent ze všech respondentů průzkumu; v případě přívrženců Strany zelených je ale 50 procent z nich pro setrvání Bursíka v čele strany, přičemž pro Kuchtovou se vyslovilo 40 procent. Zbývajících deset procent se k žádnému z těchto kandidátů nepřiklonilo.

Případné voliče zelených odrazuje podle průzkumu hlavně nedostatečný boj s korupcí. Necelé třetině respondentů vadí současné vedení strany, na třetím místě figuruje to, že zelení nedostatečně prosazují svou zdravotnickou a sociální politiku. Prakticky nejméně lidem vadí nedostatečný boj proti jaderné energetice, tento důvod uvedlo osm procent dotázaných.

Dvaadvaceti procentům respondentů se nelíbí, že zelení nenaplnili svá slova o zlepšení politické kultury v zemi. Mezi dalšími důvody figurují nedostatečné prosazování zákazu jízd kamionů, ventilování interních problémů strany přes sdělovací prostředky a prosazování proevropské politiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků