Hlavní obsah
Zleva Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Vláda pošle 40 miliónů korun uprchlickému táboru v Jordánsku

Uprchlickému táboru Araq v Jordánsku pošle ČR pomoc ve výši 40 miliónů korun. Návrh ministerstva vnitra ve středu schválil kabinet, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Peníze půjdou na výstavbu ubytování pro běžence.

Zleva Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo
Vláda pošle 40 miliónů korun uprchlickému táboru v Jordánsku

„Pomáháme s řešením migrace. Vláda schválila pomoc 40 miliónů korun pro uprchlický tábor Azraq v Jordánsku. Peníze půjdou na ubytování pro 2280 uprchlíků,“ informoval na Twitteru premiér.

Za peníze by mělo být postaveno odhadem 456 ubytovacích jednotek, další tři a půl tisíce projde opravami. Ze sumy by se měla také vystavět přístupová cesta do tábora, která nyní chybí.

„Má to přispět k únosnějšímu pobytu v táboře,“ podotkla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Cílem je, aby uprchlíci mohli zůstat v táboře a neutíkali do Evropy.

Uprchlický tábor Azrak
Funguje přes dva roky. Nyní ho tvoří čtyři samostatné části, kde je dohromady 10 000 přístřešků. Počet nově příchozích a tedy i obyvatel tábora se od loňského roku zvyšuje. "V tuto chvíli v táboře přebývá téměř 55 000 osob," uvádějí podklady pro vládu.
Loni české peníze pomohly například uprchlickému táboru Zaatarí v Jordánsku, kde se za 45 miliónů korun vybudovala bezpečná elektrická síť, která zajistí pravidelný a stabilní přísun energie obyvatelům uprchlického tábora. Letos již vláda schválila rozvojové projekty v zahraničí, které vyjdou na téměř 66 miliónů korun. Ministerstvo vnitra má na zahraniční pomoc letos připraveno celkem 150 miliónů korun.
zdroj: ČTK
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků