Hlavní obsah
 

Tisková konference po jednání vlády

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) jednal o dalším rozvolnění, tentokrát pro kulturu. Zabývat se měl i nošením roušek ve školách. Brífink po jednání je naplánovaný na 16:30, Novinky ho nabízí živě.

 
Tisková konference po jednání vlády

Vláda měla sjednotit pravidla pro kulturu s ostatními odvětvími. Na všechno by měl stačit stejný typ testu, například od zaměstnavatele či samotest. Tyto se uznávají jen někde, například v restauraci, jinde, například v bazénu, musí mít člověk test z certifikované laboratoře.

Měly by se také zvýšit počty účastníků kulturních akcí, přičemž vnitřních akcí by se mohlo nově účastnit 1000 lidí a venkovních 2000 lidí.

Tématem schůze byly i roušky ve školách. Podle pátečního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) povinnost pro žáky mít kvůli koronaviru zakrytý nos a ústa při výuce zatím neskončí.

Dopoledne již ale o možnostech zrušení povinnosti jednal s šéfem resortu školství Robertem Plagou (za ANO) a s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou.

Kabinet se zabýval také návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun.

Prioritami rozpočtu jsou podle ministerstva financí úspory na provozu státu včetně propuštění úředníků, investice za 189 miliard korun, růst důchodů o 758 korun, zachování nižšího patnáctiprocentního zdanění zaměstnanců či zvýšení slevy na poplatníka o 3000 korun.

Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků