Hlavní obsah
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková Foto: Jan Handrejch, Právo

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková zůstane i po 1. březnu ve funkci. Vláda na svém pondělním zasedání schválila stanovisko své legislativní rady, které konstatuje, že šéfka ERÚ nespadá pod služební zákon.

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková Foto: Jan Handrejch, Právo
Vitásková zůstane v čele ERÚ

Legislativní rada vlády ve čtvrtek minulý týden oznámila, že Vitásková ze své pozice nespadá pod jurisdikci služebního zákona, podle něhož by musela do března složit služební slib. [celá zpráva]

Vedení ERÚ se má podle legislativců i nadále řídit energetickým zákonem. Spory ohledně zařazení Vitáskové plynou z rozporů mezi služebním a energetickým zákonem. Ministerstvo vnitra mělo za to, že Vitásková pod služební zákon spadá, zatímco resort průmyslu trval na tom, že úřednice se má řídit energetickým zákonem.

Vitásková již dříve uváděla, že služební slib skládat nehodlá. Podle připravované novely energetického zákona, která zatím leží ve Sněmovně, by měla šéfka ERÚ zůstat ve funkci do července příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků