Hlavní obsah

VIDEO: Čunek tvrdí, že lidovci ve středu vládu nepotopí

Lidovci v úterý odmítli nabídku ČSSD na sestavení společných krajských koalic, pokud by na středečním hlasování podpořili návrh sociální demokracie na vyslovení nedůvěry vládě. Poslanci KDU-ČSL proti kabinetu hlasovat nebudou, řekl šéf strany Jiří Čunek. ČSSD popřela, že by chtěla s lidovci kšeftovat.

VIDEO: Čunek tvrdí, že lidovci ve středu vládu nepotopí

Čunek zdůraznil, že "určitě všichni" lidovečtí poslanci ve středu vládu podpoří. "Já sám jsem nikdy dohody neporušoval a určitě je nebude porušovat pod mým vedením ani KDU. To znamená - tohle bychom nikdy neudělali žádnému ze svých partnerů," komentoval Čunek nabídku, s níž přišel šéf ČSSD Jiří Paroubek. Podle lidoveckého místopředsedy sněmovny Jana Kasala o nápadu sociálních demokratů v úterý poslanecký klub KDU-ČSL nejednal.

Kabinet nepotopí ani lidovec Ludvík Hovorka, který ne vždy hlasuje pro koaliční návrhy. "Já nevidím důvod dva dny po volbách tu vládu shazovat," řekl novinářům Hovorka. Dodal, že všechny výhrady, které proti kabinetu má, souvisejí s reformními zdravotnickými zákony. Normy nyní projednává legislativní rada vlády.

Nad Melčákem a Pohankou visí otazník

ČSSD přišla v pondělí s nápadem, že pokud by lidovci při středečním hlasování podpořili jejich návrh na vyslovení nedůvěry kabinetu, mělo by to vliv na sestavování koalic v některých krajích. Objevily se informace o tom, že by to mohlo být v Jihomoravském a Pardubickém kraji. Předseda poslanců ČSSD, Michal Hašek jakékoliv "kšeftování" odmítl.

Šéf ČSSD Jiří Paroubek v neděli vyzval Miloše Zemana k návratu do strany. Chtěl by, aby bývalý předseda sociálních demokratů pomohl přesvědčit přeběhlíky Miloše Melčáka a Michala Pohanku k hlasování o nedůvěře vládě. Na dotaz, zda Melčák kabinet podpoří či potopí, poslanec dnes jen odpověděl: "No comment."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků