Hlavní obsah
Stránka, na níž se mohou lidé registrovat k očkování. Foto: mzcr.cz

Vezměte registrace útokem, vyzval Babiš lidi nad 40. Pak systém spadl

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. Lidem, kteří chtěli využít možnost se registrovat, systém neumožňoval webové stránky otevřít, později byly problémy i se SMS zprávami s PIN.

Stránka, na níž se mohou lidé registrovat k očkování. Foto: mzcr.cz
Vezměte registrace útokem, vyzval Babiš lidi nad 40. Pak systém spadl

Od půlnoci na pondělí mají možnost se k registraci na očkování hlásit lidé nad 40 let. Tým Chytré karantény, který registrace k očkování spravuje, ráno na Twitteru uvedl, že do půl deváté se zaregistrovalo prvních 100 tisíc zájemců.

„V 8.32 jsme překonali prvních 100 tisíc zaregistrovaných v nově otevřené kategorii 40-44 let,” uvedl tým Chytré karantény.

Otevření očkovacího slotu nicméně provázely problémy. „Stránka nefungovala, pak přišla SMS, ale nebyla kam vyplnit. Při dalším pokusu stránka na zadání s PIN naskočila, ale nepřišla SMS. Pak se to celé shodilo s tím, že probíhá údržba systému,” popsal zpravodaj ČTK problémy, které trvaly do 00:50 hodin. Po čtvrté hodině ranní už registrace fungovala bez obtíží.

Chytrá karanténa ráno před sedmou hodinou na Twitteru uvedla, že problém je vyřešený. Všem lidem, kterým přihlášení zkomplikovali, se omluvili.

Od půlnoci z neděle na pondělí mají možnost hlásit se k očkování lidé starší 40 let. V této věkové skupině jich v ČR žije více než 923 tisíc. Dosud jim mohli zdravotníci vakcínu podat jen v případě, že pracovali ve školství, zdravotnictví, sociálních službách nebo kritické infrastruktuře nebo měli nějakou z chronických nemocí. Dokončené očkování má v tomto věku už téměř 59 tisíc z nich.

K registraci čtyřicátníky vybízel před půlnocí na Twitteru premiér Andrej Babiš (ANO). "Pokud je vám 40 plus, zaregistrujte se právě teď na očkování. Jste silná skupina a doufám, že vezmete registrace útokem," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků