Hlavní obsah

Vezměte registrace útokem, vyzval Babiš lidi nad 40. Pak systém spadl

17. 5. 2021, 6:50 – Praha • Aktualizováno 17. 5. 2021, 9:54

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. Lidem, kteří chtěli využít možnost se registrovat, systém neumožňoval webové stránky otevřít, později byly problémy i se SMS zprávami s PIN.

Foto: mzcr.cz

Stránka, na níž se mohou lidé registrovat k očkování.

Článek

Od půlnoci na pondělí mají možnost se k registraci na očkování hlásit lidé nad 40 let. Tým Chytré karantény, který registrace k očkování spravuje, ráno na Twitteru uvedl, že do půl deváté se zaregistrovalo prvních 100 tisíc zájemců.

„V 8.32 jsme překonali prvních 100 tisíc zaregistrovaných v nově otevřené kategorii 40-44 let,” uvedl tým Chytré karantény.

Otevření očkovacího slotu nicméně provázely problémy. „Stránka nefungovala, pak přišla SMS, ale nebyla kam vyplnit. Při dalším pokusu stránka na zadání s PIN naskočila, ale nepřišla SMS. Pak se to celé shodilo s tím, že probíhá údržba systému,” popsal zpravodaj ČTK problémy, které trvaly do 00:50 hodin. Po čtvrté hodině ranní už registrace fungovala bez obtíží.

Chytrá karanténa ráno před sedmou hodinou na Twitteru uvedla, že problém je vyřešený. Všem lidem, kterým přihlášení zkomplikovali, se omluvili.

Od půlnoci z neděle na pondělí mají možnost hlásit se k očkování lidé starší 40 let. V této věkové skupině jich v ČR žije více než 923 tisíc. Dosud jim mohli zdravotníci vakcínu podat jen v případě, že pracovali ve školství, zdravotnictví, sociálních službách nebo kritické infrastruktuře nebo měli nějakou z chronických nemocí. Dokončené očkování má v tomto věku už téměř 59 tisíc z nich.

K registraci čtyřicátníky vybízel před půlnocí na Twitteru premiér Andrej Babiš (ANO). "Pokud je vám 40 plus, zaregistrujte se právě teď na očkování. Jste silná skupina a doufám, že vezmete registrace útokem," uvedl.

Reklama

Související témata:

Výběr článků