Hlavní obsah
Vedení ČSSD na tiskové konferenci. Foto: Právo

Vedení ČSSD Paroubkovu výzvu k nastavení zrcadla vyslyší nejdříve na podzim

O dalším pokračování stávajícího vedení ČSSD rozhodne úspěch či neúspěch v komunálních a senátních volbách. Podle informací Práva se o tom hovoří ve stranických kuloárech. Vrcholní představitelé strany si tak "nastaví zrcadlo", jak je k tomu ve středu vyzval bývalý předseda strany Jiří Paroubek, nejdříve na podzim.

Vedení ČSSD na tiskové konferenci. Foto: Právo
Vedení ČSSD Paroubkovu výzvu k nastavení zrcadla vyslyší nejdříve na podzim

"Vedení strany spojí říjnové volby s důvěrou," sdělil Právu dobře informovaný zdroj. Pokud by soc. dem. v komunálních a senátních volbách, došlo by tedy pravděpodobně ke svolání mimořádného sjezdu. Stranu nyní vede úřadující předseda Bohuslav Sobotka. Stávající vedení ve středu například kritizoval senátor Vladimír Dryml.

Zdroje z ČSSD dále Právu potvrdily, že roli ústředního volebního manažera na sebe po Jaroslavu Tvrdíkovi převezme místopředseda strany Milan Urban. Původně se zvažovalo jméno exministra Karla Březiny, ten však post nakonec odmítl. Volebního manažera bude tak vůbec poprvé zastávat místopředseda strany.

Ředitel sekce PR a marketingu soc. dem. Petr Dimun později uvedl, že se k těmto tématům členové grémia ve čtvrtek nedostali. Podle něj ČSSD připravuje řádný sjezd příští rok na jaře a nominaci volebního manažera zatím prý strana neprojednávala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků