Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michal Doležal, ČTK

Ve Frýdku-Místku zemřela volička přímo ve volební místnosti

Jednaosmdesátiletá volička v pátek zemřela v kulturním domě ve Frýdku-Místku. Žena údajně upadla do bezvědomí krátce poté, co odvolila. Přes snahu lékařů se ji nepodařilo zachránit.

Ilustrační foto Foto: Michal Doležal, ČTK
Ve Frýdku-Místku zemřela volička přímo ve volební místnosti

„Při příjezdu posádky žena bohužel nejevila žádné známky života, všechny její životní funkce selhaly. Záchranáři zahájili kardiopulmonální resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Jejich snaha však nevedla k úspěchu a lékařka u ženy konstatovala smrt,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Hampl.

Podle informací ČTK žena stihla odvolit. Mluvčí frýdecké policie Vlastimil Starzyk uvedl, že ženu svědci nalezli poblíž schodů. "Dosud nebylo zjištěno cizí zavinění, policie se případem zabývá," uvedl Starzyk.

V Opavě zkolabovala komisařka

Jen o něco dříve museli přerušit volby v Opavě-Kateřinkách v jedné ze tříd ZŠ Edvarda Beneše. Důvodem byl kolaps členky volební komise.

„Bylo to krátce po otevření volebních místností. Paní bylo kolem 70 let a neudělalo se jí dobře,“ popsala mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná okolnosti kolem kolapsu volební komisařky v Opavě.

Na místo byla přivolána záchranka, zatímco voliči museli čekat před volební místností. Hlasování v Opavě znovu začalo ve 14:50 poté, co se dostavil náhradník za zkolabovanou volební komisařku.

Mluvčí Hampl upřesnil, že u 67leté ženy došlo k selhání základních životních funkcí, první pomoc jí poskytli do příjezdu záchranářů svědci. „Posádky zahájily rozšířenou resuscitaci, včetně použití defibrilačních výbojů a po přibližně čtvrt hodině se jim podařilo obnovit činnost srdce. Stav pacientky však zůstával velmi vážný a po dalším nezbytném zajištění byla transportována na kardiocentrum Fakultní nemocnice Ostrava,“ informoval Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků