Hlavní obsah
 

V ostravské nemocnici sloužili bohoslužbu za oběti střelce

Asi dvě stovky lidí, zejména pacientů, zdravotních sester a lékařů, dorazilo na bohoslužbu, kterou ve středu odpoledne uspořádala Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě po úterní tragické střelbě, při které útočník zavraždil šest pacientů v čekárně.

 
V ostravské nemocnici sloužili bohoslužbu za oběti střelce

Bohoslužbu za oběti sloužil pomocný ostravsko-opavský biskup Martin David. Na bohoslužbu dorazil i ředitel nemocnice Jiří Havlant, který usedl do první řady s dalšími členy vedení nemocnice.

Mše za oběti úterní střelby se přímo v prostorách ostravské nemocnice zůčastnily desítky lidí.

Foto: Aleš Honus, Právo

„Taková událost, která zasáhla do života nemocnice a do života všech lidí tohoto města, se odráží v prožívání lidí, spousta z nich se modlí a chtějí se k modlitbám připojit a nějakým způsobem se zapojit,“ řekl Martin David.

Pomocný biskup Marek David sloužil bohoslužbu v ostravské nemocnici.

Foto: Aleš Honus, Právo

Lidé v takových situacích podle něj potřebují slova útěchy, ať už jde o věřící, či nikoliv. „Určitě tu útěchu potřebují a jsem rád, že zde máme i nemocničního kaplana, který v nemocnici v den tragédie sloužil až do pozdních večerních hodin a znovu dnes od rána,“ doplnil pomocný biskup.

Krátce po bohoslužbě se venku sešlo také pietní shromáždění nazvané Milion svíček pro Ostravu. Večerní akce měla velmi tichou podobu, lidé přicházeli, zapálili svíčku a poté se zase v tichosti rozcházeli.

Stovky lidí přišly zapálit svíčku před ostravskou fakultní nemocnici, kde střelec zavraždil šest lidí.

Foto: Aleš Honus, Právo

FOTO: Aleš Honus, Právo

Lidé před vchod na polikliniku přinášejí svíčky už od úterního dopoledne, do středečního večera jich tu zapálili několik set.

Pietní místo před ostravskou fakultní nemocnicí, kam lidé přišli zapálit svíčku za oběti střelce, který zastřelil šest lidí a další zranil.

Foto: Aleš Honus

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků