Hlavní obsah
Miloš Zeman v Příbrami během své cesty po Středočeském kraji. Foto: Radek Plavecký, Právo

V Dobříši protestovali proti Zemanovi, mezi odpůrci byl i trenér Lener

V rámci své cesty po Středočeském kraji zavítal v úterý večer prezident Miloš Zeman do Dobříše na Příbramsku. Čekala tam na něj zhruba padesátka jeho odpůrců, kteří si na protest proti němu přinesli transparenty jako „Nechci rady bonmotáka” nebo „Vrať nám republiku, šarmantní alkoholiku.” Mezi nimi byli i místní evangelický farář nebo hokejový trenér Slavomír Lener.

Miloš Zeman v Příbrami během své cesty po Středočeském kraji. Foto: Radek Plavecký, Právo
V Dobříši protestovali proti Zemanovi, mezi odpůrci byl i trenér Lener

"Jsem sportovec a nemám rád neférovou hru," komentoval svou účast na akci Lener, kterému se nelíbí, že prezident před volbami podporuje Stranu práv občanů - zemanovci.

Hokejový trenér Slavomír Lener.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Proti kritikům se ale v Dobříši postavil početný dav prezidentových příznivců, kterým se hanlivé transparenty nelíbily. "Policie by je měla vykázat, je to ostuda," volal starší muž. Jedna ze seniorek se pozastavila nad tím, že prezidenta při návštěvě domova důchodců doprovází dobříšský starosta, zatímco starostova manželka stojí v táboře odpůrců. Zpravodaji ČTK se ale starostovu ženu nepodařilo oslovit.

Navzdory názorovým střetům dvou skupin se ale protest obešel bez incidentů.

Související téma

Prezident Miloš Zeman

Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman zahájil svou cestu po Středočeském kraji v úterý setkáním s hejtmanem Josefem Řihákem a krajskými zastupiteli. Navštívil také příbramskou nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků