Hlavní obsah
Na pražském hlavním nádraží zadržela policie 50 běženců. Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

V Chomutově zřídili shromaždiště pro běžence

Chomutovská policie zřídila přechodná místa pro uprchlíky v Ústeckém kraji. Shromaždiště běženců v areálu tzv. KORDů u nemocnice nebude sloužit jako ubytovna. Informoval o tom mluvčí chomutovského magistrátu Jan Rödling.

Na pražském hlavním nádraží zadržela policie 50 běženců. Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
V Chomutově zřídili shromaždiště pro běžence

Dům patří státu, právo na hospodaření s ním má právě policie. "Objekt je zabezpečen, policie udělá všechna opatření, aby se dočasně zadržení lidé nepohybovali volně po okolí a po městě," uvedl ředitel chomutovské policie Jaroslav Peleška.

"Není to ubytovna, není to záchytné zařízení, je to místo, kde budou shromážděni případní běženci, kteří budou zachyceni na území Ústeckého kraje," dodal.

Policisté s těmito lidmi na místě vyřídí záležitosti týkající se azylového řízení. "Ty trvají několik hodin, je nutné vše administrativně vybavit, zdržení způsobuje i jazyková bariéra, je nutné zajistit tlumočníky," popsal Peleška.

Místo pro 80 lidí

Do zařízení se vejde zhruba osmdesát lidí. Podle policie je to příprava na možný příliv cizinců. "Já musím ocenit, že ministerstvo vnitra nečeká, až nějaká problémová situace nastane, ale připravuje se už teď na to, že nastat může," řekl primátor Daniel Černý (PRO Chomutov).

Policie v Ústeckém kraji jen v září zadržela už čtyři stovky uprchlíků. Většina míří po hlavním koridoru přes D8 do Německa. Další se snaží přepravit do stejné země mezinárodními vlakovými spoji, které jedou přes Ústí nad Labem a Děčín. Nelegální migranty zaznamenala policie také poblíž přechodu Hora Sv. Šebestiána na Chomutovsku a na silnici R7, která vede přes Chomutov.

V Ústeckém kraji zatím žádné zařízení pro uprchlíky není. V krátké době bude otevřena ubytovna, která vzniká z bývalé věznice v Drahonicích u Lubence na Lounsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků