Hlavní obsah
Tropické počasí na festivalu Rock for People v Plzni Foto: Petr Hloušek, Právo

V Česku opět padaly teplotní rekordy, v Brandýse bylo 38,4 stupně

V Česku v neděli opět padaly teplotní rekordy, v Brandýse nad Labem bylo 38,4 stupně. Na řadě dalších míst rtuť stoupla nad 37 stupňů. ČTK to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zmíněné teploty meteorologové naměřili do 15:00, je možné, že během odpoledne ještě rtuť mírně stoupne.

Tropické počasí na festivalu Rock for People v Plzni Foto: Petr Hloušek, Právo
V Česku opět padaly teplotní rekordy, v Brandýse bylo 38,4 stupně

ČHMÚ varoval, že teploty vystoupají k 37 stupňům, Brandýs nad Labem v okrese Praha-východ tuto hodnotu výrazně přesáhl. Teplota 38,4 stupně překonala téměř 60 let starý brandýský rekord, který činil 37,2 stupně.

Také na řadě dalších meteorologických stanic padaly rekordy. Například v Poděbradech na Nymbursku naměřili 37,5 stupně, o desetinu nad dosavadním rekordem z roku 1957. V Plzni-Bolevci bylo také 37,5, což o stupeň překonalo rekord z roku 1999. Dobřichovice v Praze-západ měly dnes zatím nejvíce 37,6 stupně, předchozí rekord z roku 1999 činil 37,2 stupně.

Lidé v Dobřichovicích zamířili v tropickém horku za osvěžením k Berounce.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Teplotní rekordy zaznamenal ČHMÚ již v pátek a sobotu, ale teploty byly nižší než dnes. V sobotu bylo nejtepleji v Doksanech na Litoměřicku, kde rtuť teploměru vystoupala na 36,5 stupně Celsia.

Pokořen byl v sobotu i rekord z nové stanice v pražském Klementinu, naměřeno bylo 35,5 stupně a předchozí maximum bylo 34,1 stupně z roku 1999. Rekord z druhé, výrazně starší klementinské stanice, kde se počasí sleduje již od konce 18. století, překonán nebyl. Pro dnešní den činí rekord Klementina z roku 1957 36,4 stupně, aktuální výsledky zatím nejsou známy. Absolutní teplotní rekord byl v Česku zaznamenán 20. srpna 2012 v Dobřichovicích, a to 40,4 stupně Celsia.

Lidé se koupali v řece Berounce.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků