Hlavní obsah

V čele kriminálky končí i poslední dva zástupci starého vedení

Vedení republikové kriminálky opouští poslední dva zástupci jejího dosavadního vedení. Po odvolaném šéfovi Janu Švejdarovi a jeho náměstkovi Vladimírovi Zimmelovi teď odchází i další dva zástupci ředitele, Jan Chmelík a Josef Kutek. Právu to potvrdila mluvčí kriminálky Pavla Kopecká.

V čele kriminálky končí i poslední dva zástupci starého vedení

Na rozdíl od svých kolegů však podle Kopecké odchází dobrovolně, míří přitom od nového roku do důchodu. "Oba dva končí ve svých funkcích k 1. říjnu, na prezidiu ale zůstanou až do konce roku, aby pomohli svým nástupcům v převzetí vedení," uvedla Kopecká s tím, že policejní prezidium vypíše na obě vrcholové funkce v nejbližší době výběrová řízení.

Kutek nyní řídí práci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), protidrogové centrály a protikorupční policie, Chmelík má na starosti obecnou a hospodářskou kriminálku, servisní útvary a metodiku.

Švejdar se Zimmelem byli odvoláni krátce po nástupu nového vedení policejního prezidia, konkrétně náměstka pro trestní řízení Jiřího Houby. Ten se nově stal zároveň i šéfem kriminálky, Zimmelovo místo bylo v rámci reorganizace zrušeno. Jejich odvolání opozice kritizovala jako nekoncepční.

Např. Zimmel předtím vedl zrušenou finanční policii a podle stínového ministra vnitra za ČSSD Františka Bublana jde o odborníka, kterého by se policie neměla zbavovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků