Hlavní obsah
Primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Foto: Václav Šálek, ČTK

V Brně chtějí znovu zrušit organizaci ANO Starý Lískovec

Předsednictvo brněnské organizace hnutí ANO navrhlo v pondělí v tajném hlasování, a to jasnou většinou hlasů, zrušení místního sdružení ANO Brno - Starý Lískovec. Právu to sdělila bez dalších podrobností předsedkyně jihomoravské organizace hnutí Taťána Malá.

Primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Foto: Václav Šálek, ČTK
V Brně chtějí znovu zrušit organizaci ANO Starý Lískovec

Jde zatím pouze o návrh. Musí jej projednat celostátní vedení ANO. Řady hnutí opustil v uplynulých dnech bývalý brněnský primátor a jihomoravský lídr hnutí do podzimních krajských voleb Petr Vokřál. Ten byl tvrdým kritikem dění v brněnském ANO. Na post lídra navrhlo jihomoravské ANO současného hejtmana Bohumila Šimka.

Vokřál v uplynulých týdnech navrhoval zrušení tří brněnských buněk ANO - v Židenicích, Starém Lískovci a v Černovicích. Důvodem bylo mimo jiné údajné napojení těchto organizací na lidi, kteří figurovali v korupční kauze Jiřího Švachuly (dříve ANO).

Předsednictvo hnutí ANO ale v květnu zrušilo své březnové rozhodnutí o rozpuštění tří těchto brněnských organizací. Švachula je stíhaný v souvislosti se svým někdejším působením na radnici Brno-střed. V případu jde o úplatky za 47 milionů korun. Stíháno je spolu s ním ještě deset lidí a dvě firmy. Vokřál se netajil tím, že se do ANO dostali lidé, kteří v hnutí nemají být. Jeho odchod vyvolal opětovnou diskusi ohledně osudu těchto tří organizací.

Malá důvody, proč byla na zrušení opět navržena organizace Starý Lískovec, zatím nevysvětlila. Doplnila jen, že součástí návrhu je i podnět k vyloučení některých členů z ANO.

Hned po jednání brněnského vedení hnutí začalo jednat předsednictvo jihomoravské organizace ANO o krajských volbách. Na místo Vokřála navrhlo Šimka. „O další podrobné podobě kandidátky se bude jednat v nadcházejících týdnech,“ doplnila Malá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků