Hlavní obsah
Václav Havel Foto: Petr Hloušek, Právo

V Brně bude ulička Václava Havla

V Brně je od úterý ulička Václava Havla. Jméno po bývalém prezidentovi má na základě rozhodnutí zastupitelstva úzká ulička vedoucí od Divadla Husa na provázku k parku a katedrále na Petrově. Cesta dosud žádný název neměla.

Václav Havel Foto: Petr Hloušek, Právo
V Brně bude ulička Václava Havla

Pojmenování původně navrhl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek, radnice městské části Brno-střed uspořádala dvě ankety. První byla internetová a lidé se vyjádřili proti pojmenování uličky, ve druhé museli Brňané hlasovat osobně a vyšla pro pojmenování.

Zastupitelé Brna-středu, komise pro názvosloví, radní města Brna a nakonec i zastupitelé pojmenování schválili.

ulice Václava Havla

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

"Jsem rád, že se pojmenování uličky Václava Havla přes počáteční kontroverze dotáhlo do konce," podotkl na zasedání zastupitelstva Martin Ander z opoziční Strany zelených. V uličce Václava Havla nežijí žádní lidé, a nikdo si tak nemusí kvůli pojmenování měnit doklady.

Možná se dočká i Franta Kocourek

Během debat se objevil také požadavek pojmenovat nějakou ulici v Brně po oblíbeném brněnském baviči Frantovi Kocourkovi. Starosta Brna-středu Libor Šťástka (ODS) slíbil, že se tím radnice bude zabývat.

"Zcela jistě budeme na zastupitelstvu řešit i pojmenování nějakého prostoru v Brně po tomto člověku, který je místním fenoménem," řekl už dříve Šťástka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků