Hlavní obsah
Miroslav Šlouf Foto: Michaela Říhová, Právo

Už nechci být prezidentem ani kancléřem na Hradě, hlásí Šlouf z nové pozice

Miroslav Šlouf, známý jako někdejší šedá eminence současného prezidenta Miloše Zemana, je znovu na scéně. Tentokrát coby čestný předseda nového uskupení Obroda. Přestože je nejvýraznější postavou hnutí, hovoří o sobě jen jako o muži, který je připraven straně poskytnout své rady.

Miroslav Šlouf Foto: Michaela Říhová, Právo
Už nechci být prezidentem ani kancléřem na Hradě, hlásí Šlouf z nové pozice

„Už nechci být ani prezident, ani předseda vlády, ani kancléřem na Hradě. Budu při svých 66 letech rád, když budu někdy dotázán na názor, a samozřejmě ho ve všech patrech hnutí Obroda vyslovím,“ prohlásil.

Přesto je Šlouf, bývalý Zemanův šéfporadce z jeho premiérské éry, nejvýraznější osobností hnutí. Také on v pondělí v jedné z pražských restaurací zahájil tiskovou konferenci. „Kolegové mě přesvědčili, že bych měl alespoň zahájit tiskovou konferenci,“ uvedl se střídmě.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Se stejnou střídmostí hodnotí své působení ve straně. Čestným předsedou byl prý zvolen, aniž by o tom věděl, ale nakonec s touto novou rolí souhlasil.

Oficiálním šéfem student Bejlovec

Oficiálním šéfem hnutí je student sociologie a médií Jiří Bejlovec, který stejně jako Šlouf působil i u zemanovců, ale v rozhádané situaci nedávno Stranu práv občanů opustil. V letošních komunálních volbách bude jedničkou pražské kandidátky hnutí.

Mottem kampaně má být heslo „Dobré zachováme – špatné změníme“.

„Neříkám, že v České republice je kompletně všechno špatně (...), je tady spousta věcí, které v České republice fungují,“ prohlásil. Stěžejními body programu má být „ochrana slabších, ochrana budoucnosti, možnost žít důstojně a vlastenectví a vzdělání“.

Šlouf se nyní ani v budoucnu nechystá do politické funkce kandidovat: „Nepočítám s tím, že bych do něčeho kandidoval, ale přiložím ruku i hlavu k dílu tam, kde to bude zapotřebí.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků