Hlavní obsah

US-DEU rozjela kampaň v anarchistickém stylu

Unionisté o víkendu představili svou předvolební kampaň a tváří se v ní, jako kdyby zapomněli, že čtyři roky byli součástí vládní koalice. "Arogance moci, šikanování obyvatel úředníky, nespravedlnost, korupce, politické a ekonomické čachry, vše vymeteme z chléva, aby se lidem zbaveným špíny a smradu začalo žít lépe. Jsme opět stranou protestu," uvedl vicepremiér, ministr spravedlnosti a předseda US-DEU Pavel Němec v tiskovém prohlášení.

US-DEU rozjela kampaň v anarchistickém stylu

Premiér Jiří Paroubek to okomentoval slovy: "Je to myš, která řvala." Unionisté se zároveň přihlásili k plakátům purpurové barvy s anglickým nápisem It's legal a podepsané pentagramem, které se již objevily vylepené v ulicích. Podle Němce je volebním heslem Nové Unie svobody Život je legální. Unie na plakátech dala najevo, že podporuje registrované partnerství, eutanazii, dekriminalizaci uživatelů drog.

Pentagram, který je spojen s anarchistickým hnutím, je podle Němce "symbolem volnosti a odporu proti stávajícím pořádkům", a nikoli anarchie.

Anarchisticky ale působí i předvolební webové stránky -www.its-legal.us, které by měly být přístupné jakékoli diskusi. V oddílu Co chceme je odkaz v angličtině Je legální mít děti a v něm je výzva: "Vyměňme Gripeny za mateřské školy a obrněné transportéry za delší mateřskou dovolenou."

Co na to říká ministr obrany a první místopředseda Unie Svobody Karel Kühnl? "Neříkám, že by to někdo nechtěl, ale nic takového v programu US-DEU neexistuje." Na dotaz, jak se to na stránky dostalo, Kühnl uvedl pro Právo, že jsou zcela otevřené. Za kampaň unionisté utratí asi 11 až 15 miliónů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků