Hlavní obsah
Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo

Úrazy na kole i při práci. Moravskoslezští záchranáři měli za slunného počasí napilno

Sobotní slunné počasí lákalo k práci na zahradách i ke sportování. Své o tom vědí i moravskoslezští záchranáři, kteří v tento den vyjížděli hned ke dvěma desítkám úrazů.

Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo
Úrazy na kole i při práci. Moravskoslezští záchranáři měli za slunného počasí napilno

„Jednalo se o nehody cyklistů, osob na koloběžkách, zranění při míčových hrách, ale také o pády, nebo úrazy při práci s pilou. Naštěstí měly všechny tyto události, až do sobotního podvečera, za následek jen lehčí, nebo středně těžká poranění,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dodal, že například v průběhu jedné hodiny, mezi 13. a 14. hodinou, museli v sobotu zasahovat u tří takových případů. „Na Frýdecko-Místecku museli ošetřit 29letou ženu s poraněním zad. Poranila se při tvrdším přistání padákového kluzáku,“ popisoval Humpl.

Následně vzlétl záchranářský vrtulník do Trojanovic na Frenštátsku. Při sjíždění z beskydských Pusteven se tam na koloběžce zranil 37letý muž. Vrtulníkem byl transportován do ostravské fakultní nemocnice.

Chvíli před 14. hodinou pak vyráželi záchranáři ještě na Novojičínsko, kde si 31letá žena poranila páteř. Byla převezena ve vakuové matraci do novojičínské nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků