Hlavní obsah

Uprchlý klokan Vendelín se sám vrátil domů, už spí na slámě

Šťastně skončilo pátrání po klokanovi rudokrkém pojmenovaném Vendelín, který koncem listopadu utekl své majitelce ze stodoly v Dubí u Humpolce. Zvíře, které se tři týdny potulovalo kolem 93. kilometru dálnice D1, se v noci na pondělí nakonec samo vrátilo v pořádku domů.

Uprchlý klokan Vendelín se sám vrátil domů, už spí na slámě

"Ano, vrátil se sám domů a od té doby spí zahrabaný ve slámě ve stodole. Vypadá to, že je v pořádku," potvrdila Právu majitelka zvířete, lékárnice Jitka Borkovcová.

Po klokanovi přitom neúspěšně začátkem prosince pátraly kolem dálnice desítky hasičů, policistů i dobrovolníků vyslaných majitelkou. Klokan ale úspěšně unikal a schovával se v lese.

Několikrát ho zahlédli lesní dělníci, když jim poskakoval před autem a poblíž dálnice ho zpozorovalo také několik projíždějících řidičů, kteří volali na policii.

Po klokanovi pátrají u dálnice D1 hasiči.

Foto: Jaroslav Šnajdr, Právo

Plaché zvíře přežilo několik týdnů venku v zimě zřejmě i díky pomoci lidí, kteří mu na místo poblíž dálnice D1 nosili jídlo. „Přivezl jsem mu několikrát žrádlo a viděl jsem ho, jak sedí schovaný v houští,“ řekl majitel Zvířecího ráje v Kletečné u Humpolce Ladislav Váňa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků