Hlavní obsah
Opencard Foto: Jan Handrejch, Právo

Ukončete provoz opencard, vyzval Prahu vlastník karty

Společnost eMoneyServices (EMS) vyzvala Prahu, aby ukončila provoz karty Opencard. EMS jako vlastník karty tvrdí, že se město není schopné postarat o provoz a firmě dluží milióny korun.

Opencard Foto: Jan Handrejch, Právo
Ukončete provoz opencard, vyzval Prahu vlastník karty

„Vedení hlavního města Prahy není dlouhodobě schopné problémy opencard vyřešit. V rozporu s dobrými mravy také neustále využívá různé služby společnosti eMoneyServices, za které neplatí. Takováto situace je neúnosná," píše EMS ve svém prohlášení.

Podle firmy ze strany města nedochází k žádnému řešení situace, o provoz opencard se prý nikdo pořádně nestará a správa karty je podle EMS v havarijním stavu - systém nemá dlouhodobě podporu, město neřeší ani stabilizaci systému. „Jsme přesvědčeni, že pokud Praha není schopna zajistit řádné fungování opencard, měla by rada neprodleně rozhodnout o jejím ukončení," píše se v dokumentu.

EMS chce po městu celkem 654 miliónů korun. Nárokuje si je například za porušení licenčních smluv, služby nebo poškozování dobrého jména firmy. Praha nemá s EMS smlouvu na podporu systému karty Opencard a neplatí za licence. Firma proto již před časem podala žaloby o celkem 60 miliónů korun jak na magistrát, tak na dopravní podnik. Spory se táhnou řadu měsíců.

Elektronická karta Opencard, která pochází z éry exprimátora Pavla Béma (ODS), měla mít původně mnoho funkcí, nakonec ale slouží především jako průkaz s předplatným pro MHD a průkazka do knihovny. Jako tramvajenku ji využívá zhruba 1,2 miliónu lidí. Projekt stál 1,3 miliardy korun.

Vydávání karet ve středu nefungovalo kvůli výpadku webu města. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků